Kahverengi Saç Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kahverengi Saç Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kahverengi Saç: Saç renkleri içerisinde en risksiz olanı kahverengi saçlardır diyebiliriz, iddiasız ve doğaldır. Sarı saç renkleri ya da kızıl tonları sağlıklı görünüm için ekstra bakım ister iken kahverengi saçlar için rutin saç bakımı gerçekleştirmek yeterli olabilmektedir çoğu zaman. Ten rengi ile uyumu açısında da avantajlı bir saç rengi olduğunu söylemek mümkündür. Kahvenin pek çok tonu arasından ten renginize en çok yakışanı seçebilmeniz de mümkündür. İstediğiniz kahve tonunu yakalayabilmeniz için ise boya numaralarının dilinden anlamanız yeterli olmaktadır. Doğru rengi bulmak için, kahve saç tonlarını ve isimlerini de bilmek gerekmektedir. Pek çok kahve saç rengi arasından teninize uygun olanı seçebilirsiniz., kızıl kahve, koyu kahve, koyu kızıl kahve, kestane kahve, karamel kahve, dore kahve, çikolata kahve, küllü kahve büyülü kahve, bal kahve, bakır kahve, altın sarısı ombre kahve, altın kahve, açık kahve, gölgeli altın kahve, bakırımsı kahve, ışıltılı kahve, gölgeli altın kahve, kızılımsı kahve, siyahi kahvedir.

Kahverengi Saç: Şayet, doğal saç renginiz zengin kahverengi tonlardan uzak, daha donuk tonlarda ise ışıltılı, koyu bir kahverengi size daha çok yakışır.

Eğer mat ve yıpranmış saçlara sahip iseniz kahverengi tonları sizin için en doğru seçim olacaktır. Unutmamalı ki koyu renk saç boyaları ışığı en doğru şekilde yansıtır, saç kırılmalarını saklar ve saçlardaki yıpranmış görüntüyü gizler. Doğal saç renginiz çok açık sarı tonlarda değil ise kahverengi saçların boyanması ve bakımı diğer saç boyası renklerine oranda çok daha kolaydır. Öyle ki hata payının düşüklüğünden dolayı kuaföre gitmeye gerek kalmadan, evde saçınızı boyayabilirsiniz. Saç kesiminiz e göre de kullanacağınız kahverengi tonlarını belirleyebilirsiniz. Örneğin uzun saçlı iseniz, rengin etkisini arttırmak için daha koyu bir tonu tercih etmelisiniz. Eğer saçlarınız kısa ya da çok katlı ise saçlarınızın uç kısımlarını daha açık bir tona boyamalısınız. Böylece boyadaki dalgalanma, katlarınızı ve saç kesiminizi daha çok vurgulayacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni