Kızıl Saç Bakımı İçin Yapılması Gerekenler?
15 Mayıs 2024

Kızıl Saç Bakımı İçin Yapılması Gerekenler?

Kızıl saç bakımı, diğer saç tonlarına oranla daha fazla dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle saç tonunun açılmaması ve rengin akmaması için birçok sebebe dikkat edilmelidir. Bilindiği üzere doğal kızıl saçlar dünya üzerinden git gide azalmaktadır. Önce ScotlandsDNAis, sonra Oxford Saç Vakfı bir araştırma yaptı ve doğuştan kızıl saçlara sahip kişilerin 2100 yılında yok olacağını söyledi. Kızıl saçlı doğmak, genetik bir farklılıktır ve yeryüzünde iklim değiştikçe artık "nadir bulunanlar" arasına karışıyor. Bununla birlikte saçların kızıl renge boyanması ön plana çıkmış oldu. İnsanların kızıl saç rengini seçme nedenlerinin başında; dikkat çekmesi ve parlak durması geliyor. Ayrıca kızıl saç rengi, diğer renklere göre daha neşeli ve daha şımarık renk olarak bilinir. Bu yüzden kızıl saçlarında istenilen özellikte olması için belirli bakımları yapmamız gerekli. Kızıl saç bakımı, birkaç pratik yol ile çok kolay hale gelmiştir.

Kızıl Saç Bakımı İçin Yapılması Gerekenler
  • Kırmızı pigmentler ışığa duyarlıdır. Kızıl saçlılar bu yüzden öğle güneşinden kaçınmalı, UV ışınlarına karşı koruyan saç bakım ürünleri kullanmalı veya şapkayla saçlarını korumalılar.
  • Saçlarınızı kızıla boyadıktan sonra iki hafta kadar havuza girmemelisiniz. Çünkü klorlu suyun renk üzerindeki olumsuz etkisi musluk suyundan daha güçlüdür.
  • Kına kızıl saçlı insanlara göredir. Kızıl saçların bakımına uygun olup olmadığı kişisel tercihlere bağlıdır. Eczanelerde birçok kınalı şampuan ve durulama ürünü satılıyor. Kınadaki bitkisel ve doğal özelliklerin faydalı olduğu düşünülür ve kızıl saçları daha parlak yapar.
  • Kızıl saçlar boya uygulamaları arasında soldukça uygun tondaki boya durulama ürününü kullanabilirsiniz. Durulama ürünleri kızıl rengin parlaklığını korur.
  • Saçlarınızdaki kırmızı pigmentleri ve ışığı korumak için haftalık kür veya saç tedavisi uygulayın.
  • Kızıl saçlar dikkat çeker ve kıyafete göre göze çarpan bir zıtlık oluşturur. Bu nedenle kırık saç uçları fark edilir. Bu yüzden en az iki ayda bir kızıl saçlarınızın uçlarını kestirmenizi öneriyoruz.
Bunun dışında kızıl saç bakımı düzenli olarak yapıldığı takdirde yüzünüzde daha sıcak ve canlı bir yansıma olacaktır. Bu da sizi daha az makyaja ihtiyaç duyuracaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Düz Saç Bakımı Yöntemleri

Düz Saç Bakımı Yöntemleri

Haber Bülteni