Lavanta Saç Bakımı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
09 Temmuz 2024

Lavanta Saç Bakımı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Lavanta Saç Bakımı

Lavanta saç bakımı, sıkça kullanılan tamamen doğal bir üründür. Hiçbir yan etkiye neden olmaz ve saç bakımında birçok problemi gidermektedir. Üstelik saçlara özel bir koku da kazandırmaktadır. Lavanta ile saç bakımı oldukça kolay ve pratiktir. Evde rahatça hazırlayabileceğiniz bir saç maskesi ile saçlarınızda şikayetçi olduğunuz birçok problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Lavanta, çeşitli kozmetik ürünlerde de kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalarla lavantanın saç üzerindeki faydalarının kanıtlanması, birçok saç kozmetik ürününün lavanta içeriğindeki maddelerle hazırlanmasına neden olmuştur.

Lavanta Saç Bakımı Çeşitleri

  • Saç için lavanta maskesi hazırlamak
  • Lavanta çayı hazırlayıp içmek

Lavanta Saç Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 3 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı lavanta

Lavanta Saç Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır?

Suyu bir tencere içerisine koyarak ocağın altını açın. Su ısınınca lavantayı ilave ederek bir süre kaynatın. Kaynayan lavantanın altını kısık bir dereceye getirerek yavaş yavaş kaynamasını sağlayın. 5 dakika kadar kısık ateşte kaynayan lavantalı suyu 1-2 kere karıştırdıktan sonra ocağın altını kapatın. Kaynayan suyun ilk sıcaklığı çıkınca lavantalı suyu süzgeçten süzün. Lavanta saç maskesi artık hazır. Saçlarınızı hazırlanan maske ile iyice ıslatın ve yaklaşık 15 dakika kadar bu su içerisinde saçlarınızı bekletin. Süre dolunca geri kalan suyla saçlarınızı iyice yıkayarak durulayın. Düzenli bir şekilde bu saç maskesini uygulamanız, saçınızdaki birçok problemin giderildiğini göreceksiniz.

Lavanta Saç Bakımı İçin Lavanta Çayı Nasıl Yapılır?

Lavanta saç bakımı, kişinin lavanta tüketmesi ile de sağlanabilir. Saç üzerindeki şikayetleri doğal bir şekilde giderebilmek için kişinin hazırlayacağı lavanta çayını tüketmesi, saçların daha sağlıklı bir şekilde çıkmasına fayda sağlamaktadır. Lavantanın saç üzerindeki faydaları herkes tarafından bilinmektedir. Bunun için günde 1-2 bardak lavanta çayı tüketilmesi, saç köklerinin beslenmesine fayda sağladığı için saçlara genel olarak sağlık kazandırmaktadır. Lavanta çayı pratik bir şekilde hazırlanmaktadır ve lezzetli bir çaydır. Özel bir kokuya sahip olan lavanta çayı, içeriğinde bulundurduğu değerler ile vücuda sağladığı faydanın yanı sıra saçların da genel olarak sağlıklı olmasına katkı sağlamaktadır.

Lavanta Çayı İçin Gerekli Malzemeler

  • 1,5 su bardağı su
  • 1 tutam lavanta
  • 2 çay kaşığı toz şeker (isteğe göre)

Lavanta Çayı Nasıl Yapılır?

Öncelikle çaydanlık içerisinde suyu kaynatın ve içerisine az bir miktar lavanta ilave edin. 1-2 dakika kadar kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve çayın demlenmesi için bir müddet bekleyin. Lavanta çayı demlendikten sonra süzerek bardağa alıp içebilirsiniz. Günde 1 bardak içmeniz en ideal olandır. Lavanta çayının düzenli ve bilinçli bir şekilde tüketilmesi, saçların daha parlak ve sağlıklı bir şekilde uzamasına fayda sağlamaktadır. Ayrıca kısa saçlı kişiler veya saçlarının daha da uzamasını isteyen kişiler tarafından denenmesi gereken bir yöntemdir. Saçların çok çabuk bir şekilde uzamasını sağlayan lavanta saç maskesi veya lavanta çayı, saçların dökülmesini, kırılmasını ve koparak dökülmesini de engellemektedir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Oksijenli Su ile Saç Rengi Açma

Oksijenli Su ile Saç Rengi Açma

Haber Bülteni

Güncel

Saç Açma Teknikleri ve Bitkileri Nelerdir?

Saç Açma Teknikleri ve Bitkileri Nelerdir?

Güncel

Saç Çıkarma Teknikleri Nelerdir?

Saç Çıkarma Teknikleri Nelerdir?

Güncel

Bal ile Saç Bakımı Bal Maskesi Yapmak

Bal ile Saç Bakımı Bal Maskesi Yapmak